Kursy MS Excel: Poznań, Wrocław

Zadzwoń do nas:
komórka: 533 22 33 13
email: kontakt@radvice.pl

Szukaj
Biznes plany

Budowa biznes planu

Budowa biznes planu, a tym samym treść, jaka się w nim znajdzie, zależy ściśle od charakteru inwestycji oraz wymogów stawianych przez podmiot będący adresatem dokumentu. Inaczej będzie wyglądał biznes plan sporządzony na potrzeby kredytu bankowego, inaczej dla inwestora zewnętrznego, a jeszcze inaczej na potrzeby własne przedsiębiorstwa.

W zależności od podmiotu lub instytucji, do jakiej ma trafić biznes plan, wymogi odnośnie do jego budowy mogą być ograniczone do minimum, albo wskazywać na zastosowanie największego możliwego poziomu szczegółowości. Bez względu na cel biznes planu i wymogi, standardową jego strukturę przedstawić można w sposób następujący:

 1. Streszczenie
 2. Charakterystyka przedsiębiorstwa
 3. Opis produktu lub usługi będącej efektem inwestycji
 4. Analiza rynku i konkurencji
 5. Informacje marketingowe
 6. Plan inwestycji
 7. Zarządzanie inwestycją i kwalifikacje pracowników
 8. Harmonogram realizacji inwestycji
 9. Finansowanie inwestycji
 10. Prognozy finansowe
 11. Analiza opłacalności inwestycji
 12. Podsumowanie
 13. Załączniki

 

W zależności od przeznaczenia biznesplanu, wyżej wymienione rozdziały są w dalszej kolejności mniej lub bardziej rozwijane. Objętość dokumentu waha się przeważnie od 25 do nawet 50 stron w przypadku złożonych projektów.

Aby prawidłowo sporządzić biznes plan, potrzeba kilku czynników, takich jak wiedza, doświadczenie i współpraca. Firma rAdvice™ oferuje Klientom pełen profesjonalizm, każdorazowo przeznaczając na ten cel wszelkie niezbędne zasoby wiedzy, doświadczenia i sprzętu, co we współpracy z Klientami jest gwarantem powodzenia oraz wysokiej wartości merytorycznej i poznawczej biznes planu.

Copyright 2013 by rAdvice.pl